کول کاپ اولین عرضه کننده کول کاپ در ایران،فینگر فود، finger food، لقمه دستی، خوراک انگشتی

 

 

فینگر فود یا لقمه دستی (نیز: خوراک انگشتی و فینگرفود) به هر نوع مواد خوراکی گفته می‌شود که به گونه‌ای طبخ و آماده می‌شوند که به راحتی با دست خورده می‌شوند. لقمه‌های دستی در مقابل غذاهای مفصل قرار می‌گیرند که معمولاً برای خوردن آنها نیاز به استفاده از چاقو، چنگال، قاشق یا انواع کارد و چنگال می‌باشد.[۱] در برخی از فرهنگ‌ها، خوراک‌ها تقریباً همیشه با دست خورده می‌شوند؛ و مواد غذایی است که تقریباً همیشه خورده با دست؛ برای مثال غذاهای اتیوپی در نان اینجرا پیچیده و خورده می‌شوند.[۲] در جنوب آسیا نیز خوردن غذا بیشتر با دست صورت می‌گیرد. بسیاری از غذاهای خیابانی از نوع غذای دستی محسوب می‌شوند.

 

کول کاپ اولین عرضه کننده کول کاپ در ایران،فینگر فود، finger food، لقمه دستی، خوراک انگشتی،Strawberry-heart-topped-mini-pancake-stackers-cute-Valentines-themed-breakfast-recipe-for-kids-Eats-Amazing-UKT،

انواع

در دنیای غرب، لقمه دستی اغلب پیش غذا یا غذای اصلی است. قطعات کوچک گوشت، رول سوسیست، سوسیس سیخی، سیخ پنیر و زیتون، پای کیش، سمبوسه، ساندویچ و دیگر مواد غذایی مانند نان پیتا از لقمه‌های دستی هستند برگر، پیتزا، سوسیس، میوه و نان از خوراکهای انگشتی محبوب هستند.[۳] دسرها مانند کلوچه، شیرینی و بستنی قیفی یا چوبی هم عمدتاً با دست خورده می‌شوند ولی اغلب به عنوان غذای انگشتی محسوب نمی‌شوند.

کول کاپ اولین عرضه کننده کول کاپ در ایران،فینگر فود، finger food، لقمه دستی، خوراک انگشتی،appetizerspread_000-600x500

خدمات

در بسیاری از کشورهای غربی کسب و کارهای غذایی وجود دارد که لقمه‌های دستی را برای رویدادهایی مانند عروسی، نامزدی، تولد و دیگر ن جشنها فراهم می‌کنند. استفاده از خوراک دستی در عروسی‌ها روند رو به رشدی داشته است چرا که ارزان‌تر هستند و منوی انعطاف‌پذیرتری دارند.

کول کاپ اولین عرضه کننده فینگر فود در ایران

کول کاپ همان غذای انگشتی است که در تمام دنیا مرسوم بوده و سالهاست که رستوران های مدرن در قالب مهمانی ها و عصرانه ها فینگر فود ارائه می کنند. کول کاپ غذایی متشکل از گوشت، مرغ و سبزیجات است که به صورت صنعتی و با فرمولاسیون خاص فرآوری می شود و یک زنجیره غذای سالم و بدون سوسیس و کالباس در یک پک کاملا منحصر به فرد ارائه می کند.

کول کاپ اولین عرضه کننده کول کاپ در ایران،فینگر فود، finger food، لقمه دستی، خوراک انگشتی

کول کاپ بر این باور است که فست فود نیست، فینگر فود است و تفاوت فاحش این دو مقوله در این است که فست فودها معمولا غذاهایی متشکل از انواع سوسیس و کالباس هستند که به صورت بسیار سریع سرو می شوند، در صورتی که فینگر فود ها غذاهایی هستند که بسیار زمانبر بوده و ار ریزه کاری های خاصی تبعیت می کند.

کول کاپ اوردوز،کول کاپ اولین عرضه کننده کول کاپ در ایران،فینگر فود، finger food، لقمه دستی، خوراک انگشتی

بزرگترین مزیت ما عدم استفاده از سوسیس و کالباس است. اما ما همواره تلاش می کنیم تا موضوع سلامت انسان ها را مدنظر داشته باشیم.مزیت دیگری که می توان برشمرد،ظرف منحصر به فرد آن است که غذا و نوشیدنی را همراه با هم سرو می کند. کول کاپ از متریال خاص و با فرمول خاص تهیه می شود.

اولین عرضه کننده فینگر فود در ایران

 

 

منبع: وب سایت ویکی پدیا

وب سایت پیشرو آساک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *